חדשות ועדכונים

אודות המדרשה

בשנת תש"ע הוקמה בשכונת קרית משה שבירושלים מדרשה צעירה ותוססת, מיסודה של ישיבת 'מרכז הרב', מדרשה הפועלת בכמה מסלולים שהעיקרי שבהם הוא מדרשת שילוב לבנות שירות לאומי. עד היום לא היה בנמצא לבנות שירות לאומי בירושלים, מדרשה המאפשרת שילוב של לימוד תורה יחד עם העשיה הברוכה של הש"ל.

בראש המדרשה עומדת הרבנית יפה מגנס, העוסקת שנים רבות בחינוך, הקימה ועומדת בראש האולפנית בת"א ויחד עם בעלה הרב יהושע מגנס, פועלת ביד רמה גם בשדה זה.

המדרשה יונקת את דרכה ואת משנתה מישיבת 'מרכז הרב', ומחנכת את תלמידותיה לאור משנתם של הראי"ה קוק זצ"ל וממשיכי דרכו. כשכל צוות הרבנים המלמדים בישיבה מלמד ולומד במקביל גם בישיבה.

במדרשה נעמיק במקצועות התורה השונים: אמונה, מחשבה והלכה, תנ“ך, מידות והבית היהודי. כל זאת באווירה נעימה ומיוחדת ביחס אישי וחם.

לך המתכוונת שנה הבאה לעסוק בחסד ונתינה בשירות לאומי באזור ירושלים, בשנה הבאה פניך מועדות לעשייה, עשייה ברוכה של חסד, עשייה ברוכה של שירות לאומי, ובתוך כל העשייה המבורכת הזו אנו מציעים לך להעמיד את התורה במרכז, תורת א"י...

חבורת הבנות שהתגבשה השנה, היא חבורה תוססת ושמחה, הלומדת בצוותא, מקבלת ונותנת, באווירה מיוחדת... חבורה שתשמח לצרף גם אותך ללימוד משותף.

מסלול השילוב של המדרשה מוכר ע"י האגודות השונות של השירות: האגודה להתנדבות ועמינדב [במידה ותהיינה מספיק נרשמות השיעורים במדרשה יוכרו כאורייתא].