חדשות ועדכונים

שו"ת

חזרה לשו"ת
תשובה נתקבלה מאת הרב שמיר שיינטופ בתאריך ט' טבת תשע"ה
שאלה:
אני מכינה הרבה פעמים אורז ורציתי לדעת את מה הם ההלכות לגבי הברירה של אורז וכל מה שקשור לזה תודה.
תשובה:
סדר ברירת האורז:
אורז נחשב לקטנית שיש בה לעיתים נגיעות של חרקים, ועל כן חשוב מאוד לבודקה, על מנת שלא להכשל באיסור אכילת שרצים, שהוא מהחמורים שאיסורי מאכלות אסורות.
הדרך לבדוק אורז היא בכמה שלבים:

שלב א: הקניה
א. בקניה לקנות אורז באיכות טובה, וכזה שלא עמד זמן ממושך בחנות על המדף.
ב. יש לבדוק את השקית כבר בקניה, ולראות האם יש סימנים המעידים על חרקים בתוך השקית (פירורים לא מוסברים, קורים גושים וכו').
(זהירות בקניה מקטינה משמעותית את החשש לנגיעות באורז).

שלב ב: הברירה
א. יש לסנן את האורז במסננת, מטרת הסינון היא 'להפיל' מתוך האורז כל מיני חרקים קטנטנים או חלקי חרקים, שקשה מאוד לראות אותם בברירה. הם קטנים דיים כדי לעבור במסננת, והאורז נשאר על גבי המסננת. (ניתן לסנן על גבי משטח בהיר, ולראות את תוצאות הסינון הראשוני). לשלב זה יש להשתמש ברשת או מסננת (לא נפה) כל מסננת שגרגירי האורז לא נופלים דרכה טובה לסינון זה.
ב. לברור את האורז על גבי משטח בהיר. מטרת הברירה היא להסתכל האם ישנם תולעים או זבובונים בין גרגירי האורז. צבע התולעים הוא חום בהיר הנוטה ללבן, והזבובונים שחורים. היתרון במשטח בהיר (לא לבן) שהתולעים והזבובים נראים מעליו בבירור.

מה לא צריך לעשות: לעיתים יש כל מיני סימנים על גבי האורז כמו נקודות שחורות או סדקים וכדומה, אין חשש נגיעות בכל הדברים הללו, וניתן לאכול את האורז שהקצה שלו שחור. (להבדיל מקטניות אחרות שלפעמים סדק או נקודה שחורה מהוים סימן לנגיעות)

מצ"ב קישור למצגת המדגימה את ברירת האורז ומראה אילו תולעים אנו מחפשים

http://upload.kipa.co.il/media-upload/kosharut/17813700-11212011.PDF
חזרה לשו"ת