חדשות ועדכונים

מהנעשה במדרשה

אב

שמחים לפתוח את תוכנית אלול תשע"ו.
מוזמנות בשמחה.
השנה אי"ה נזכה לארח את ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא שליט"א.
ההרשמה בעיצומה.
בואנה בשמחה.

אב

מדרשיסטית יקרה,
ברוכה הבאה למשפחת המדרשה!!

הנך מוזמנת למפגש היכרות לקראת שנה"ל התשע"ו

שיתקיים אי"ה ביום שלישי י"ב אב בשעה 10:30 בבוקר

בבית משפחת מגנס ברח' סירקיס 6 קרית משה, ירושלים.

בתכנית:
שיחה מפי הרבנית מגנס.
סיור בקבר דוד ותפילה בכותל המערבי.
נשמח לראותך!!
צוות המדרשה

סיון

אי"ה נחגוג במדרשה את חג מתן תורתנו.
נאכל בבית משפחת אביב ונשמע שיעורים במהלך הלילה.

כסלו

פתחנו את החודש במסיבת ר"ח בה סיפרנו סיפורי ניסים וגבורה, שיחקנו משחקי חברה וכמובן אכלנו סופגניה...

כהכנה לקראת חנוכה ערכנו יום עיון במדרשה.

מסיבת חנוכה תערך בעז"ה ביום רביעי- נר שני של חנוכה בשעה 18:00 בבית משפחת מגנס- מוזמנות להכין דברי תורה, חידונים ומשחקים, נתראה:)

מרחשוון

בחזרה מחופשת חג הסוכות פתחנו את לימודי המדרשה ביום עיון על שנת השמיטה.
ארחנו את הרבנים: הרב יהושע בן מאיר והרב מנחם בורשטין.
יישר כח.

אלול - תשרי

יום עיון לקראת יום כיפור יערך ביום ד' ז' תשרי.
השתתפות חובה, כהכנה ליום הקדוש. מצפים לראותך.


תוכנית אלול תשע"ד - ההרשמה בעיצומה בואנה בשמחה.
פרטים במייל או בטלפון:050-8822317 [איילת]

סיון

זכינו ושהינו במהלך חג מתן תורתנו בירושלים עיר הקודש. אכלנו בליל החג כולנו ביחד. במהלך הלילה שמענו שיעורים מפי הרבנים: הרב מגנס, הרבנית שמואל שפירא, הרב שמיר שיינטופ, הרבנית מגנס וסיימנו עם הרב אופיר פריד. לאחר מכן צעדנו לתפילת ותיקין בכותל המערבי.
בצהריים שמענו שיעורים נוספים מפי הרבנית מגנס ולאחר מכן אכלנו סעודת חג בביתה של ציפי אברמסון.

אייר

לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות התכנסנו במדרשה ושמענו שיעורים מרתקים מפי הרב שמיר שיינטופ על נפילתה של ירושלים בתש"ח, ומפי הרב אופיר פריד על ענינו של יום העצמאות.
המשכנו בשירים וניגונים המחברים בין יום הזיכרון ליום העצמאות.
משם הלכנו לישיבת מרכז הרב לתפילה מרוממת וסיימנו את הערב בסעודה חגיגית בבית משפחת אביב.

כסלו

מסיבת חנוכה נחוגה ברוב פאר והדר בבית הרב והרבנית מגנס בנר ראשון של חנוכה.

אלול - תשרי

תוכנית אלול תפתח בו' אלול תשע"ג
לפרטים לחצי כאן

אב

ביום ה' יא מנ"א יתקיים מפגש היכרות לשנה"ל תשע"ד.
המפגש יתקיים בבית משפחת מגנס רח' סירקיס 6 ירושלים בשעה 16:00.
בתוכנית שיחה עם הרבנית מגנס
נסיעה לקבר רחל ולכותל
נשמח לראותך
לפרטים והרשמה הדר 0546472742

ניסן

פגישת היכרות פגישת היכרות פגישת היכרות
פגישת היכרות לבנות שמתעניינות בלימודים במדרשה לשנה הבאה. הפגישה תתקיים באסרו חג פסח, יום שלישי כ"ב ניסן (2.4) בשעה 19:30 בבית משפחת מגנס
פרטים והרשמה אצל הדר -054-6472742.

אדר

יום עיון לקראת פורים התקיים בתאריך ח אדר, שמענו שיחות מרוממות ומכינות מפי הרב מגנס, הרב יוני דון יחיא והרב אופיר פריד. כ"כ זכינו בהעברת סדנא בנושא השמחה אשר הועברה ע"י הרבנית מגנס ותניה.

יום שושן פורים נחגג ברוב שמחה, במהלכו ביקרנו את הרבנים בבתיהם, ולאחר מכן השתתפנו בסעודה בביתו של הרב שמיר.היה מרומם

אלול - תשרי

תוכנית אלול תפתח בעה"י בו' אלול תשע"ג

אב

תוכנית אלול תשע"א - ההרשמה בעיצומה בואנה בשמחה.
פרטים במייל או בטלפון:050-5763202 [חוי באואר]

תמוז

כבר מרגישים סוף שנה... ואע"פ כן ממשיכים בייתר שאת.
קיימנו טיול מדרשה ביום שני כ"ג תמוז ליער ירושלים כאשר תניה מנצחת על כל הצד הלוגיסטי, יישר כח עצום על כל השנה בכלל ועל הטיול בפרט.
ביום רביעי כ"ה תמוז נקיים מסיבת פרידה בבית משפחת מגנס יחד עם הרבנית, ציפי ותניה. נוכחות חובה, כולן באות!!!

סיון

חג שבועות!!!
זכינו וקיימנו את חג השבועות בירושלים עיר הקודש עם המדרשה. את סעודות החג קיימנו אצל מש' אביב [יישר כוח לתניה על כל המלאכה...].
קיימנו לימוד ליל שבועות של המדרשה עבור בנות המדרשה ואליו הצטרפו גם נשות השכונה לאחר הלימוד [לאלה ששרדו מביננו...] הלכנו לתפילת ותיקין בכותל היה מרגש ומרומם.
בעיצומו של החג שמענו שיחה מפי הרבנית מגנס בביתה.

אייר

לכבוד יום העצמאות קיימנו יום לימוד מיוחד. השיעורים הועברו ע"י הרב מגנס, הרב אופיר פריד. לאחר מכן התחברנו וחיברנו בין יום הזיכרון ליום העצמאות "בצליל ובאומר" סיפורים, חויות ושירים.
לאחר תפילת ערבית חגיגית בישיבת מרכז הרב הלכנו לסעוד סעודת חג בבית מש' אביב בהשתתפות מש' שיינטופ. היה מרגש ומגבש [וטעים - יישר כוח לתניה].
לקראת יום ירושלים הלכנו ביום שני כ"ו אייר לסיור בעיר העתיקה. הסיור הועבר ע"י שושנה לביא המדהימה [יישר כוח
על הכל!!!]. לאחר מכן שמענו שיחה מפי הרבנית פועה שטיינר מחברת הספר "מתוך ההפיכה".

ניסן

בכ"ג ניסן קיימנו מפגש היכרות ראשון עם הבנות המעוניינות בלימודים במדרשה בשנה הבאה. יישר כוח למשתתפות

אדר

בשבת פרשת תרומה ר"ח אדר א' קיימנו שבת מדרשה. היה מגבש ומרומם. יישר כוח לכל הבנות.
יום רביעי כ"ו אדר א' קיימנו יום עיון בנושא הכשרות לזיכרה של מרת בת ציון גנץ.
יום שני ר"ח אדר ב' תתקיים מסיבת ר"ח אדר בהשתתפות הבנות ובוגרות המדרשה.
יום רביעי י' אדר ב' תתקיים יום עיון לקראת פורים בנושא השמחה/
יום שני כ"ב אדר ב' יצאנו יחדיו לסיור "בעקבות נשים צדקניות"
בהדרכת שושנה לביא המקסימה היה מרתק!!!

שבט

ביום רביעי ערב ט"ו בשבט צעדנו בסמטאותיה הציוריות של שכונת נחלאות בסיור בעקבותיו של הצדיק הירושלמי רבי אריה לוין זצ"ל. לאחר הסיור נערך סדר ט"ו בשבט בבית הרב והרבנית מגנס ושמענו שיחה מפי ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא שליט"א. ראש השנה שמח לאילנות!!!

כסלו

אי"ה יתקיים ביום שני כ"ב כסלו יום עיון לקראת חנוכה, ביום זה נשמע אף שיחה מפי מו"ר הרב יעקב שפירא שליט"א ראש ישיבת מרכז הרב.

מרחשוון

שבת מדרשה התקיימה בפרשת לך לך, התארחנו לארוחות אצל הרב והרבנית מגנס. קיימנו עונג שבת עם הרבנית מגנס והרבנית תניה אביב ושמענו שיחה מפי הרבנית נעמי בן נתן. בשבת בבוקר שמענו שיחה מפי הרבנית בתיה שפירא [כלתו של מרן ראש הישיבה הגר"א שפירא זצ"ל]. לאחר מנוחת הצהריים הלכנו לתפילה בשריד בית מקדשנו - הכותל המערבי, ושמענו שיחה מפי גב' רונית בן שחר על התמודדות עם תסמונת דאום בתוך המשפחה. סיימנו במלוה מלכה בבית משפחת אביב.
יישר כוח לכל המשתתפות.

אלול - תשרי

תכנית אלול!
הצלחה רבה לתוכנית אלול שהתקיימה בעז"ה במדרשה בחודש אלול התש"ע לקראת הימים הנוראים והשנה החדשה.
ישר כח לכל הרבנים והרבניות שהשתתפו בתוכנית ורוממו אותנו בימי הרחמים והסליחות. תודה גם למרצים מבחוץ שהגיעו לשיעורים. ישר כח לכל הבנות חדשות וישנות שהפגינו נוכחות מרשימה.
את תוכנית אלול קינחנו בנסיעה משותפת לעיר הקודש חברון, ותפילה על קברי אבות.

פתיחת שנה הלימודים תשע"א
ברוכות הבאות לכל בנות השירות הלאומי, שהצטרפו אלינו לשנה החדשה, וברוכות הבאות גם לבנות שממשיכות שנה ב' במדרשה. בהצלחה לכולם. תחילת שנת הלימודים ביום שני ה' תשרי.

הקבלת פני הרב ברגל ושמחת בית השואבה
בחג הסוכות קיימנו את העלייה המסורתית לביתם של הרב והרבנית, שוחחנו עם הרבנית בענייני החג והזמן. לאחר מכן התקיימו שיעורים בסוכת משפחת שיינטופ (לשנה א') ובסוכת משפחת אביב (לשנה ב'). ומשם עלינו לשאוב רוח הקודש בשמחת בית השואבה המרכזית בישיבת מרכז הרב. חג שמח.

אב

ביום ראשון ז' מנחם אב ערכנו מפגש עם בנות המדרשה לשנת תשע"א. שמענו שיחה מפי הרב מגנס בנושא: זמן, מקום והאדם. לאחר מכן שמענו סקירה מפי הרבנית מגנס על המדרשה ולבסוף שמענו שיחה מפי הרבנית תניה בנושא רחל אימנו ונבואת הנחמה. לאחר מכן נסענו בצוותא לקבר רחל וסיימנו בתפילה בכותל המערבי. יישר כוח לכל המשתתפות.

ביום ראשון ז' מנחם אב יצאנו בנות המדרשה לסיור מהר הזיתים לכותל המערבי בהדרכת הרב שמיר. התפללנו על הכלל ועל הפרט בקברותיהם של רבותינו הראי"ה, הרצי"ה והגר"א שפירא זצ"ל, וכן בציונו של ה'אור החיים' הקדוש. יישר כוח לכל המשתתפות.

סיון

זכינו ושהינו במהלך חג מתן תורתנו בירושלים עיר הקודש בשבת מדרשה. אכלנו בליל החג אצל הרבנים הרב שמיר והרב יוני. במהלך הלילה שמענו שיעורים מפי הרבנים: הרב מגנס, הרבנית מונדשיין, הרב אב"י סילבצקי, הרב יצחק יעקובוביץ וסיימנו עם הרבנית מגנס. לאחר מכן צעדנו לתפילת ותיקין בכותל המערבי.
בצהריים שמענו שיעורים נוספים מפי הרב שמיר ולאחר מכן בביתה של הרבנית מגנס.

אייר

לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל התייחדנו עם זכרם של חללי צה"ל ופעולות האיבה, שמענו שיעורים מיוחדים מפי הרב והרבנית ביחס לימי ההודאה המיוחדים העומדים בפתחנו.

ביום העצמאות שמענו שיחה מפי האברכית ענת משניות. לאחר מכן ישבנו ושרנו משירי ארץ ישראל בליווי 'תזמורת' במדרשה, כשנגמרו השירים, עלינו לתפילה החגיגית בישיבת 'מרכז הרב', ולאחר התפילה והריקודים, התקיימה סעודה חגיגית בבית משפחת אביב בהשתתפות משפחתו של הרב שמיר [יחד עם הבת החדשה, מזל טוב!!!].

לקראת יום ירושלים קיימנו סיור בהדרכתה של בת אל ליפשיץ ברובע היהודי [היה מקסים, יישר כוח לכל המשתתפות]. לאחר מכן שמענו שיחה מפי הרבנית פועה שטיינר מחברת הספר "מתוך ההפיכה".

ניסן

מסיבת ר"ח ניסן

יום עיון לקראת פסח במהלכו שמענו את הרבנית יפה מגנס, הרבנית ארנה שנדורפי, הרב שמיר שיינטופ, הרבנית תניה אביב, הרב איתן שנדורפי.

כמנהג המדרשה התקיים בר"ח ניסן מפגש גיבוש לבנות המתכננות להגיע שנה הבאה למדרשה, המפגש המוצלח בבית הרבנית מהווה יריית הפתיחה בהתעניינות והרישום לשנה הבאה, כל הכבוד למשתתפות.

בחג הפסח קיימנו מצוות הקבלת פני הרב ברגל בבית הרב והרבנית, הזדמנות טובה גם לעליה לרגל לירושלים.

אדר

משנכנס אדר מרבים בשמחה, יום עיון בנושא השמחה התקיים בר"ח אדר, במהלכו שמענו את הרב אבי סילבצקי, הרב שמיר שיינטופ, הרבנית טלי דון-יחייא, הרב שמואל שפירא. כשבסיומו קינחנו בהתנסות מעשית, במסיבת ר"ח פורימית ושמחה.

לקראת יום הזכרון של מרן הרצי"ה זצ"ל התארחנו בחדר הזיכרון באולפנת צבי"ה יחד עם הרבנית ציפי, ושמענו שיעורים מהרב בועז לוי ומפיו של הרב יוסף בדיחי משמשו האישי של הרב צבי יהודה בשנותיו האחרונות.

חג שושן פורים נחוג במדרשה ברוב שמחה, במהלך היום שהינו בביתה ההומה של הרבנית לחזות מקרוב בשמחה של מצוה, ולאחר מכן הצטרפנו לסעודת פורים שהתקיימה בביתו של הרב שמיר.

שבט

במהלך שיגרת החורף הארוכה יצאנו לטיול בהדרכתה של בת אל ליפשיץ בשכונותיה הישנות והציוריות של ירושלים בנושא שכר פסיעות באר"י, ופסענו בעקבותיו של הרב ר' אריה לוין ומעשי החסד שלו.

לקראת טו בשבט העמקנו חקר בענייני ט"ו בשבט וארץ ישראל.

טבת

שבת מדרשה התקיימה בהתרוממות רוח בשבת פרשת בא, נדחסנו כולנו לסלון ביתם של הרב והרבנית מגנס, וזכינו ללמוד ולראות את שולחן השבת של הרב והרבנית. לקראת מנחה צעדנו לכותל המערבי, ולאחר התפילה התארחנו לסעודה שלישית אצל הרב שטיינר ברובע היהודי. סיימנו במלווה מלכה בבית מש' אביב.

כסלו

לקראת חנוכה התקיים יום עיון על "אור וחושך".
שמענו שיחות מפי רבנים אורחים וביניהם הרב איתן אייזמן והרב נריה גוטל, ובסופו מסיבה מקדימה לקראת החג.

כשאליה נוספה לאחר מכן מסיבת אמת במהלך חג החנוכה בשני חלקים: התחלנו בביתה של הרבנית ציפי, והמשכנו בביתה של אחת מבנות המדרשה בהשתתפות הרבנית מגנס והרבנית תניה.

מרחשוון

כפתיחה לחודשי החורף התקיים ערב עיון לזכרו של מרן הרב שפירא זצ"ל, בנו הרב שמואל שפירא האריך בסיפורים מאלפים וזיכרונות מבית אבא, היה מרומם...

אלול - תשרי

לקראת ראש השנה והימים הנוראים קיימנו שני ימי עיון להכנה רוחנית לקראת הימים הנוראים הבעל"ט, זכינו ובראש הרבנים החשובים שהגיעו, שמענו גם את מו"ר הרב יעקב שפירא ראש ישיבת 'מרכז הרב'. בין המרצים עוד שהיו שמענו את הרבנית רעיה שפירא, הרב מגנס, הרב שמואל שפירא.

שבת תשובה: שבת מדרשה בקרית משה, עם מש' אביב ומש' שיינטופ. בנוסף שמענו שיחות במהלך השבת מפי הרב שמיר שיינטופ, הרב ינון ויסמן, הרבנית רחל מונדשיין, הרבנית יפה מגנס.

בחוה"מ סוכות לפני שמחת בית השואבה המסורתית בישיבת 'מרכז הרב', התקיים מפגש עם הרב יוני והרב שמיר בסוכת משפחת שיינטופ, ומתוך דברי התורה על עניין חג הסוכות עלינו לשמחת בית השואבה בישיבה.